Výpadky internetu v Příbrami

30. listopadu 2007

Vyjádření společnosti Internet Pb, spol. s r.o. k výpadkům pro oblast Příbram (konkrétně přístupový bod Svatá Hora a Infekce a městys Jince), které nastaly ve dnech pátek 23.11. a v úterý 27.11.

V pátek 23.11 došlo v 17hod 20 min k přerušení dodávky optického spojení našeho dodavatele ČD - Telematika a to v tomto roce již poněkolikáté. Důvodem výpadku byla krádež optického kabelu v obci Lochovice. Opětovné zprovoznění pak nastalo v sobotu 24.11 v 11hod 30 min. Tato naprosto shodná situace nastala v úterý 27.11 od 14hod do 17hod.

Na tomto místě má naše společnost potřebu se k výpadkům vyjádřit, protože celá situace poškozuje naši společnost zásadním způsobem :Přestože jsme vzniklou situaci nemohli nikterak ovlivnit přijměte prosím naši omluvu za nedostupnost našich služeb.
V posledních letech naše společnost investovala značné prostředky do zkvalitnění své sítě a to co se týče propustností tak zejména spolehlivosti.
Tato skutečnost se však díky nekvalitnímu optickému spojení nemohla plně projevit. Změna dodavatele by měla celou situaci zklidnit a definitivně vyřešit.

Za Internet Pb, spol. s r.o. Aleš Barášek